Ndonëse militantët e PD tentuan të qëllojnë vezë në drejtim të kryebashkiakut Veliaj, asnjë prej tyre nuk e zuri.

Shmangia që ai u bëri atyre ka bërë që në rrjetet sociale të shpërthejnë memet, të cilat e krahasojnë Veliajn me Neon e Matrix.

Kjo meme i ka pëlqyer edhe vetë kryebashkiakut, që e ka shpërndarë me humor në Twitter dhe FB.

“T’kishte Lulzim Basha nishan, do kishte bo noj punë në Tiranë a do kish fitu noj palë zgjedhje”, shkruan Veliaj.j.j