7 gushtin e vitit 1993, plot 25 vite më parë ndërroi jetë aktori i njohur i humorit shkodran dhe jo vetëm, Tano Banushi. Në këtë ditë për herë të parë dikush kërkon falje për atë që iu bë para disa vitesh aktorit.

Drejtoresha e Teatrit “Migjeni”, Rita Gjeka, me keqardhje shprehet se në ditën që ai ndërroi jetë nuk u lejua hyrja e tij në ambientet e këtij teatri dhe në këtë institucion nuk u krye asnjë homazh për të për arsye politike.

Gepostet von Teatri Migjeni, Shkoder am Dienstag, 7. August 2018