Ada Deda është një nga vajzat më të përfolura të shoëbizit shqiptar për shkak të formave të saj perfekte fizike. Ajo vajza e ish-deputetes demokrate, Albina Dedës dhe është mjaft e njohur edhe për pjesëmarrjen në videoklipe të këngëtarëve shqiptarë.

Këtë rradhë Ada i ka fiksuar të gjithë ndjekësit e rrjeteve sociale teksa ka postuar disa fto me bikini. Bukuroshja 19-vjeçare shihet e veshur me një palë bikini blu, në një zonë plazhi ku bien në sy format e saj trupore shumë të bukura.