Andrea Favilli po merr mjekun e tij për të kryer testet mjekësore, ndërsa po përgatitet të kthehet në Juventus nga Ascoli.

21-vjeçari kaloi sezonin 2015-16 ishte huazim me Bianconerët dhe luajti vetëm me disa sekonda kur zëvendësoi Alvaro Morata në Frosinone më 7 shkurt.

Sulmuesi është vendosur të kthehet në Torino për një pagesë prej rreth 5 milionë eurosh dhe aktualisht është duke marrë mjekun e tij në objektin J-Medical.

Favilli pritet të huazohet te Chievo, i cili dëshiron që ai të zëvendësojë Roberto Inglese të lidhur me Napolin./e.e