Dy ditë më parë një ngjarje e rëndë ka tronditur qytetin e Kukësit, pasi një 28-vjeçar ka tentuar të vrasë bashkëjetuesen tij, shtetasen me inicialet M.B., banuese në Pukë.

I riu nga Oroshi i Mirditës, në rrugën Kukës-Uzinë, në vendin e quajtur ‘Ura 6-metrosh’, duke lëvizur me mjetin tip ‘Benz’, ka tentuar të vrasë atë, duke e goditur me mjetin e tij.Kjo e fundit ishte duke lëvizur me mjetin tip ‘Renault’ dhe pas goditjes ka mbetur e plagosur. Sipas policisë 42-vjeçarja ndodhet në spital, në kujdesin e mjekëve, ndërsa shtetasi me inicialet GJ.N., është arrestuar pas rreth 48 orë më vonë, ndërsa do të përballet me akuzën për vrasje të mbetur në tentative.

Njoftimi i policisë:

Drejtoria Vendore e Policisë Kukës
Seksioni për hetimin e krimeve ndaj personit
Në vijim të komunikatës që bën fjalë për vrasjen e mbetur në tentativë të shtetases M.B., më datë 09.07.2018, u ndalua shtetasi në kërkim Gj.N., vjeç 28, banues në Orosh Mirditë. Nenet 76, 22, 290, 130/a e 150 të Kodit Penal.j.j