Feronikeli është kampioni i Superligës së Kosovës.Gjithçka është vendosur në ndeshjen e fundit përballë Prishtinës.

Vendasit edhe me një barazim shpalleshin kampion, pasi ishin në vendin e parë me 2 pikë më shumë, e ndërsa një humbje, fitonte skuadra e Mirel Josës.

Gjatë sezonit gara ka qenë shumë interesante, e ndërsa është dashur vetëm 90 minutëshi i fundit për t’u shpallur zyrtarisht kampion.

Më parë e kanë fituar titullin në vitin 2015 dhe 2016-të, dy herë radhazi.

Ndeshjet që u luajtën në Superligën e Ksovës, java e 33-të. Ferizaj – Gjilani 2 – 1;Flamurtari – Llapi 3 – 2;Liria – Drenica 1 – 3;Trepça 89 – Kek-U 4 – 0;Feronikeli – Prishtina 1 – 0.