Ka tentuar te provokoje e sulmoje ministrine e Arsimit, por ka dale blof.
Behet fjale per deputetin e Partise Demokratike Luçiano Boci, i cili me ane te nje statusi ne facebook, thote se eshte dekonspiruar testi i letersise qe maturantet zhvilluan sot.

Mirepo, Boçi mesa duket nuk ja ka idene se kur fillon provimi, sepse po ta dinte nuk do e hidhte ate postim ne Facebook. Sepse, provimi ka filluar ne 10 te mengjesit dhe kur ka hedhe statusin Boçi, orari i provimit ka qene i perfunduar.

Pra, teza eshte bere publike pasi provimi ishte mbyllur. Ndaj, Boçi ka dale blof.lexo.al