Dy javë para zgjedhjeve të 30 qershorit, është sulmuar Komisioni Zonal i Administrimit Zgjedhor e qytetit të Rrogozhinës.

Mësohet se është thyer fisheku i derës se kësaj qendre, ndërkohë policia ka rrethuar qendrën e KZAZ-së

Nuk dihet ende nesë ky sulm ndaj KZAZ ka të bëjë me demokratët por kujtojmë se opozita ka parajamëruar më herët se do përdorë çdo mjet dhe mënyrë për të ndaluar zhvillimin e zgjedhjeve të 30 Qershorit.

Sakaq, autoritetet po punojnë për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.