Miss Intercontinental eshte nje event boteror ku kete radhe do te mbahet ne Argjentine. Pas shume perpjekjesh edhe Shqiperia do te kete perfaqesuesen e saj mes 72 vendeve konkurente.

Me daten 10 gusht ne qytetin bregdetar te Shengjinit do te mbahet Miss Intercontinental Albania ku vajza fituese do perfaqesoje flamurin tone ne garen e madhe qe do mbahet ne Argjentine.

Producenti Emirjan Perdoda tregon qe nata e neserme eshte e mbushur plot me te ftuar dhe plot surpriza. Edicioni i pare eshte mjaft i rendesishem keshtuqe duhet te dale me e mira eshte shprehur ai. Eventi do te zgjase per shume ore dhe do kete emra te ftuar si Fjolla Morina, Altin Sulku, Sheila Haxhiraj e shume te tjere. I ftuar special do te jete raperi nga Londra Escobars. Eventi do prezantohet nga Rudina Dembacaj dhe Visjan Ukcenaj.

Qytetaret e shengjinit por edhe turistet do kene neser mundesine te shijojne nje nate te magjishme qe do kulmoje edhe me zgjedhjen e femres me te bukur e cila do jete perfaqesuese ne Argjentine