Alba Hoxha dhe Albi Nako prej disa kohësh po përfiten për një lidhje të mundshme. Ata të dy nuk e kanë pranuar asnjëherë këtë fakt, madje balerina e njohur nëpërmjet disa positmeve në Instagram e ka mohuar dhe ka treguar që është single.

Alba ka postuar dje një foto selfie dhe ka shkuar ‘Ngrohtë vetëm pranë oxhakut…’

Të shumta kanë qenë edhe komentet që i kanë lënë balerinës dhe një ndër to ishte ‘edhe Albit’, pra një koment me ironi brenda duke lënë të kuptohet që fansat mendojnë se ata të dy kanë ikur me pushime bashkë. Nuk ka munguar edhe reagimi i menjëherëshëm i Albës e cila ka shkruar ‘Nuk jam e lidhur me Albin, se me çmendëtttt’