Daut Haradinaj, deputeti i i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës e vëllai i kryeministrit Ramush Haradinaj ka reaguar pas lajmit se është ndaluar në Vjenë për shkak të një fletëarresti të lëshuar nga Serbia. Ai ka postuar në “Facebook” një foto nga Vjena, për të treguar se ndodhet i lirë. “Live nga Vjena”, shkruan ai në FB.

Sapo lajmi u përhap në mediat online, Basha reagoi menjëherë me anë te nje statusi në profilin e tij duke thene se ky ishte një provokim dhe se po krijohej një taktikë për konflikt.

Meegjithatë, pas reagimit të Daut Haradinaj me foto live nga Viena, statusi në profilin e Bashës u fshi menjeherë me të njëjtën shpejtësi që u postua.

Statusi i Bashës: