Supermodelja Irina Shayk dhe aktori Bradley Cooper i dhanë fund marrëdhënies së tyre pas 4 vitesh. Shpesh është aluduar se Lady Gaga ka qenë shkaku i ndarjes së tyre, pas afrimitetit që u shfaq në kohën kur këngëtarja dhe Cooper realizuan filmin ‘A Star is Born’.

Gjatë një koncerti në Las Vegas, këngëtarja u përball me një situatë të pakëndshshme. Fansat e Lady Gaga-s bërtisnin në kor emrin e Bradley Cooper. Fansat në koncert e pyesnin “Ku e ke Bradley-n”, ndërkohë Gaga ka dhënë këtë përgjigje për ta “Jini të sjellshëm ose zhdukuni”. Ky ka qenë reagimi i parë i saj pas lajmit të ndarjes së çiftit.