Samsung ka prezantuar dy tabletë të ri. Galaxy Tab S4 dhe Galaxy Tab A 10.5 janë dy modelet e reja të gjigantit korean. S4 ka çmim 400 dollarë,ndërsa 10.5 450 dollarë.

Ekrani 10.5-inç ka rezolucion 1,920×1,200 piksel, procesor Snapdragon 450, 3GB RAM dhe 32GB memorie të brendshme.

Bateri ka kapacitet prej 7,300 mah ndërsa sistemi operativ është Android 8.1 Oreo. Tabletët janë në shitje në fund të këtij muaji