Si çdo javë, Parada e shenjave të horoskopit evidenton shenjat zodiakale më të favorizuara nga yjet në fushën e ndjenjave. Ja cilat janë shenjat më me fat në dashuri për këtë fundjavë:

1. BINJAKËT Lilith (Hëna e zezë) dhe Afërdita të bëjnë të jesh kërkues në dashuri. Me sensualitetin tënd, do dish të bësh për vete partnerin/en!

2. DEMI Buzët e tua janë të parezistueshme për atë që do ketë fatin të kalojë netët nën shoqërinë tënde të ëmbël.

3. PESHORJA Afërdita të bën një dashnor/e të përkryer dhe që di t’i shijojë momentet. Nuk di të thuash ‘jo’ kur të kërkojnë të jesh pasional/e.

4. DASHI Seksi është valvula jote e vetme dhe e vërtetë e çlirimit të stresit. Të pret një maratonë shumë e bukur këtë fundjavë!