CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 75

Juventusi përgatit një tjetër goditje të mëdha me parametër zero.

Bëhet fjalë për Adrien Rabiot i cili nuk rinovoi kontratën me Paris Saint Germain dhe në verë do të ndryshojë skuadër.

Mesfushori i talentuar francez ishte shumë pranë Barcelonës por mosplotësimi i kërkesave financiare nga ana e drejtuesve të klubit blaugrana ka bërë që Rabiot të ndryshojë destiancion.

Pas Aaron Ramsey, Juventusi tashmë ka bërë gati një kontratë të majme për Rabiot me vlerë 10 milionë euro në sezon.