Nuk është mbyllur në mënyrën më të mirë të mundshme historia e dashurisë mes Paulo Dybala dhe Antonella Cavalieri, që për herë të parë tregon arsyet e ndarjes mes sulmuesin e Juventus.

“Sa më shumë Paulo bëhej i famshëm, aq më shumë largohen nga unë”, tha Cabalieri për revistën “Chi”.

“Për dashurinë që kisha për të u transferova nga Argjentina në Itali, ku nuk njihja askënd. Kalova një periudhë të tmerrshme”, vijoi ajo

Ish-e fejuara e Dybala shpjegon periudhën e krizës, që arriti kulmin me divorcin përfundimtar:

“Fama e tij dhe vajza e bukura që e ngacmonin shkatërruan historinë tonë.

Ai gjithmonë mohoi se ka pasur histori të tjera, por arriti një pikë që nuk i besoja më. Isha në kontakt me realitetin. Bëra valixhet dhe u largova.”

Në këtë pikë vijnë ndërmend edhe fjalët e thëna nga Nedved në dhjetorin e kaluar, kur zv.presidenti i Juventus i çoi një mesazh të qartë sulmuesit:

“Ai është një djalë 24 vjeç dhe si futbollist mund të arrijë në nivele shumë të larta, por kjo kërkon sakrifica në mënyrën e të jetuarit jashtë fushe.”

Ndërkohë, Cavalieri shton se dëshiron të vazhdojë jetën në Itali:

“Kam vendosur të qëndroj në Itali dhe dua të punoj në televizon. Këto kanë pasur fat disa bashkëatdhetare të mia si Belen Rodriguez dhe Wanda Nara, ndoshta do të ndodhë edhe me mua”.