Real Madridi është i hapur që ta lërë Iscon të shkojë në Juventus në mënyrë që ta marrin Paulo Dybalan në “Bernabeu”. Mesfushori spanjoll nuk është aspak i lumtur në Real, pasi që nuk po arrin të luajë vazhdimisht nën urdhëratë e Santiago Solarit.

Shkëmbimi mes Iscos e Dybalas mund të ndodhë në këtë afat kalimtar. Isco në këtë stinor ka shënuar 4 gola dhe ka bërë 1 asistim në 21 paraqitje, kurse Dybala ka shënuar gola dhe ka 3 asistime në 22 paraqitje me “Zonjën e Vjetër”.