Real Madrid është gati që ta shesë Iscon dhe Mateo Kovacicin për ta transferuar Eden Hazardin. Sipas mediave britanike, Reali me dëshirë do t’ia jap lejen Kovacicit që të mbetet në Chelsea pas përfundimit të huazimit në fund të këtij stinori, dhe po ashtu pritet që ta shesë edhe Iscon te klubi londinez.

Klubi mbretëror po shpreson që pas kësaj ta sjellë në “Bernabeu” Hazardin, i cili gjatë verës ka shprehur dëshirën që t’i bashkohet “Los Blancos”. Kontrata e Hazardit me Chelsean përfundon në vitin 2020, dhe largimi i tij nga “Stamford Bridge” mund të ndodhë gjatë verës që vjen. Isco aktualisht nuk po e gjen vetën në formacionin e Santiago Solarit, dhe mund të largohet nga Reali nëse n vazhdon të mbetet në bankën rezervë.