Duket se Mauro Icardi pritet të largohet që në janar nga Real Madridi Sipas Don Balon, sulmuesi i Interit Mauro Icardi është afër për të arritur marrëveshje me Real Madridin.

Sulmuesi argjentinas pritet që të nënshkruaj kontratë gjashtë vjeçare me skuadrën nga Santiago Bernabeu dhe do të këtë pagën më të lartë në këtë klub. Icardi deri me tani ka shënuar 13 gola për Interin në të gjitha garat këtë sezon.