Skuadra e Tottenham nuk ka qenë aspak aktive në merkato dhe kjo u pa edhe gjatë verës së kaluar.

Dhe gjëja e fundit që kanë nevojë Spurs është që Real Madrid të “fusë hundët” rreth lojtarëve kryesorë të ekipit.

Fatkeqësisht për ta, Independent beson se kjo është çështja, teksa gazeta raporton se kampionët në fuqi të Champions League shpresojnë të arrijnë marrëveshjen 120 mln euro për danezin Christian Eriksen.

Eriksen është përfshirë në 11 gola në 18 paraqitjet e tij deri tani, dhe është një lojtar që Pochettino nuk do ta lejojë të largohet aq kollaj.

Real Madrid ka identifikuar fantazistin e klubit londinez si lojtari që do të ringjallë ekipin dhe mund të bëjnë një ofertë ë majme që në janar.