Gjatë ditës së sotme në Samitin e Londrës kryeministri Rama është takuar me homologun grek, Aleksis Tsipras

Rama dhe Cipras thanë se situata në Ballkan po ndryshon dhe pritet një zgjidhje pozitive midis Shqipërisë dhe Greqisë, madje kjo do ndodhi së shpejti.

“Gjërat po ndryshojnë tani. Me Marrëveshjen e Prespës, Marrëveshja Bullgari- FYROM (Maqedoni), me përpjekjet për të zgjidhur çështjet midis Greqisë dhe Shqipërisë, me presidencën e suksesshme bullgare të BE dhe ringjalljen e Axhendës së Selanikut për zgjerimin e BE”, shtoi kreu i qeverisë greke./LEXO.AL