Kryeministri Rama do t’i dërgojë nesër Presidentit Meta sërish për dekretim kandidaturën e Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm.

Në një intervistën televizive Rama tha se dekreti do të shoqërohet me një relacion të gjatë shpjegues.

“Unë nesër do t’i dërgoj Presidentit dekretimin e Sandër Lleshit me një letër apo me një relacion shpjegues të mirë argumentuar dhe në traditën e krijuar nga presidenti, për hir të vërtetës, që në rastin e negociatave me Greqinë për të arritur në atë marrëvehsje e plotfuqishme, ka çuar shkresa shumë serioze dhe shumë të detajuara që e kanë ndihmuar procesin.

Në këtë traditë do t’i çoj presidentit një shkresë shumë të detajuar që të futemi në binarët e kushtetutës”, tha Rama

/Lexo.al

Mosdekretimi i Lleshit nga Meta, çështja Kaçifa, politika e dites ne Shqiperi, Ekonomia, Shendetesia, Punesimi…. pergjigjet Live tani ne "REAL STORY", kryeministri Rama perballe analisteve!

Gepostet von Lexo.al – Faqja Zyrtare am Donnerstag, 8. November 2018