Janë publikuar formacionet zyrtare në ndeshjen ndërmjet Shqipërisë dhe Moldavisë e vlefshme për eliminatoret në Euro 2020.

Edi Reja ka zgjedhur të luajë me skemën taktike 4-3-3. Tekniku italian ka ndryshuar repartin e sulmit ku do të luajë dyshja Uzuni – Sadiku.