Ka degjeneruar në përdorimin e dhunës protesta e opozitës.Përkrahësit e PD-LSI-së kanë nisur të hedhin gurë drejt parlamentit dhe është hequr gardhi metalik.Policia është përgjigjur me ujë.

Ndërkohë, kryedemokrati Lulzim Basha është larguar nga protesta para parlamentit.Sekretari organizativ i PD-së Gazment Bardhi iu ka bërë me shenja protestuesve të ndalojnë.