Andrea Pirlo ka thënë se Juventusi duhet të përforcohet në merkato që të fitojë trofeun e Champions Leagues.

Edhe pse i larguar nga futbolli i luajtur, Pirlo nuk rresht së ndjekuri skuadrën ku mbylli karrierën në Itali, Juventusin, shkruan “Goal”, raporton SYRI.net.

Sipas Pirlos, transferta e Iscos do të sillte një sukses të garantuar në kompeticionin më të rëndësishëm evropian.

“Për mendimin tim Juventusit i duhet Isco, që të fitojë Champions Leaguen. Mesfusha është reparti që duhet të përmirësohet”, tha fillimisht ai.

“Ndihej një mungesë kualiteti ne mesfushë, pasi ishte Ronaldo në sulm dhe nuk i shkonte topi. Mesfushorët janë të nevojshëm për të shkuar deri në fund në Champions Leagues”, kanë qenë fjalët e Pirlos.