Real Madridi e ka zyrtarizuar sot transferimin e Brahim Diazit nga Manchester City.
19-vjeçari ka nënshkruar kontratë gjashtëvjeçare me klubin mbretëror, për të cilin Reali pagoi 16 milionë euro. Diaz do të ketë një pagë prej 66 mijë eurove në javë.

Spanjolli vizitat mjekësore do t’i bëjë të hënën, më 7 janar, dhe do të prezantohet në stadiumin “Bernabeu” duke filluar prej orës 13:30.