Kryeministri Edi Rama vijon fushatën elektorale për zgjedhjet e 30 qershorit. Kreu i qeverisë pas Gramshit u ndal edhe në Elbasan ndërsa theksoi edhe një herë se me 30 qershor do të bëhen zgjedhje të lira.

Më pas Rama ka thënë se qytetarët e Elbasanit e dinë më së miri se kush janë Monika Kryemadhi dhe Lulzim Basha dhe se çfarë shansi të keq është të kesh Bashën përfaqësues në Parlament.

“E para la punën, e dyta i nxorri nga puna të vetët dhe më pas kryebashkiakët. Tani bashkë me fallxhoren po heqin nga puna edhe presidentin e tyre. LSI ishte e famshme që të fuste në punë tani po nxjerre nga puna edhe Ilir Metën. Por e gjitha kjo është në dëm të Shqipërisë. Imazhit dhe dinjitetit në sytë e partnerëve dhe të atyre që nuk na e duan të mirën.” ka thënë Rama