Pas publikimit të mesazheve që Grida Duma ua çonte militantëve të PD duke i organizuar për bllokimin e rrugëve, ka reaguar edhe deputeti Erjon Braçe. Ky i fundit shkruan se pas këtyre mesazheve nuk ka më studentë por celulë partie. Lexoni çfarë zbulon ai më shumë.
Sipas Braçes dhuna dhe përshkallëzimi i protestës është vepër e PD dhe e LSI.

“#NUKKAMESTUDENTE!
TANI KA VETEM CELULE PARTIE!
#PD E #LSI UA MORREN #PROTESTEN

Ja ku i keni!
#PROTESTEN E KONTROLLON TERESISHT #PD!
U fshehen deri tani, por nuk duruan.
“Pershkallezimi i Protestes” ne dhune eshte veper e PD dhe LSI.
Kercenimet ndaj studenteve jane te PD e LSI.
Dhuna mbi te tjere studente jane te PD e LSI.

Ky eshte komunikimi i #udheheqesve te #PD-Duma, Noka qe kontrollojne grupet e tyre, pjeserisht jashte Universitetit.

Lexojini!
Zogun e Zi ne Tirane e kane bllokuar keta, njerezit e Sali Berishes e Lyrzim Bashes.
#MEURDHER!
BLLOKIM PARTIE ME #URDHER

Ju thashe ne mengjes qe ishin keta!
Ja ku i kini!

Tani nje thirrje kam per te gjithe ata qe jane #Studente:
Ndahuni nga keta!
Nuk ju duan ju!
#DUANPUSHTETIN!
Por jo per ju.
Ata kane qene ne pushtet dhe su dhane asgje vec ju shiten letrat e universiteteve te tyre.

#EJANI MERRNI ZGJIDHJEN PER SHQETESIMET TUAJA;
NGA #ARSIMFALAS DERI NE TARIFA PERGJYSEM, MBULUAR NGA BUXHETI I SHTETIT NE BAZE TE MERITES AKADEMIKE E STATUSIT SOCIAL!”, shkruan Braçe.