Pak me heret Presidenti Meta reagoi ashper ndaj kryeministrit, me nje gjuhe aspak aspak te denje per nje President. Meta akuzonte kryeministrin si te ishte shef i opozites. Pas ketij reagimi te Metes eshte pergjigjur me nje postim ne twitter edhe kryeministri Rama.

Duke ironizuar gjuhen e Metes, Rama shkruan ”Mos e merrni seriozisht ju lutem, ose i ka vjedhur Doktorresha e Shkencave passwordin e faqes zyrtare ose pastaj eshte ne ate fazen kur i ben thirrje popullit per te marre armet, ngaqe s’di si te dale nga gropa qe i hap vetes!”

Ne fund Rama thekson se i ka cuar provat per Cakajn Metes ndaj dhe po vuan per mekatin qe ka bere duke mos e dekretuar. ”I çova provat e mekatit ndaj Gentit dhe vuan tani🤔”’, mbyll shenimin e tij ne twitter Rama.