Pas publikimit ne disa portale shqiptare te fotove qe tregonin se Lulzim Basha i eshte drejtuar sot Milanos me destinacion final Amsterdamin, burime te gazetes TemA ne Milano thone se kryetari i opozites eshte ne keto momente ne kerkim te nje lokali ne veri te Italise, ku shqiptaret festojne diten e pavaresise.

Mesohet se Basha e ka anulluar udhetimin per Amsterdam dhe do te kthehet neser serish ne Tirane. Por sigurisht kjo nuk do e justifkonte udhetimin e tij per në Holande me linjen Blue Panorama, nderkohe qe Partia Demokratike eshte duke protestuar cdo dite tek Astiri. Ndaj Basha, eshte ne kerkim te nje feste, per te s hkuar sot si suprize, per te bere nje foto te cilen do e postoje ne rrjete sociale si justifikim te udhetimit, per t’u rikthyer me pas te nesermen serish ne Tirane.

Nese dikush feston ne Milano, bejini tag ne Facebook Lulzim Bashes e ndoshta ai do ju beje nje vizite surprize e ne kembim do te kerkoje vec nje foto me ju.