Moti për ditën e sotme parashikohet me kthjellime dhe vranësira të pakta të lokalizuara në zonat përreth maleve. Era do të fryjë me drejtim veriperëndim 1-8m/sek. Deti parashikohet i forcës 3 me lartësi dallge 1.5 metra.

Temperaturat parashikohen:

Vendet Malore 16/32

Vendet e Ulta 17/34

Vendet Bregdetare 19/34