Moti për ditën e sotme parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura si dhe intervale me kthjellime kryesisht gjatë orëve të pasdites.

Sipas shërbimit meteorologjik, do të ketë reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe mesatar. Reshjet do të jenë në formën e shtrëngatave, stuhive dhe lokalisht rrebeshit në pjesën e parë të ditës në veriperëndim-perëndim. Baza e reve të ulëta 400 metër. Era do të fryjë me drejtim juglindje-perëndim 1-10 m/sek. Deti parashikohet i forcës 4 me lartësi dallge 1.8 metra. Shikimi 1 km-20 km. Mjegull/mjegulline për shkak të reshjeve.

Temperaturat parashikohen:

Vendet Malore 18/29

Vendet e Ulta 21/30

Vendet Bregdetare 22/29 /j.,j