Nënkryetari i PD Edi Paloka ka shpërhtyer në akuza të ashpra në drejtim të kryeminissitrit Rama.

Ai thotë se shefi i qeverisë i dha naftën shqiptare rusëve të Putinit ndërkohë kosovarëve u vendosi trarin.

Po ashtu, ai hedh dyshime se Rama i ka falur detin me zonën naftëmbajtëse Greqisë.

Statusi:

I jep naften shqiptare, firmes ruso-serbe te Putinit ,pasi ka akuzuar PD si te lidhur me ruset dhe ju ka vene trarin me pagese kosovareve.
I jep detin me gjithe zonen naftembajtese Greqise , pasi ka eliminuar krejtesisht Gjykaten Kushtetuese (keshtu askush nuk e pengon zbatimin e marreveshjes qe ka bere).
Veteofrohet per te kthyer vendin ne nje kamp te madh refugjatesh nga Siria dhe Afrika nderkohe qe ka cuar refugjate 400 mije shqiptare.
Shqiperia eshte damkosur si ishulli i krimit ne Evrope , ky akuzon opoziten se pengon integrimin pasi ka mbrojtur Tahirin e vazhdon te mbaj Xhafajn minister te brendshem. E nderkohe shqiptaret vazhdojne te vriten e vetevriten.
Cfare Hamzai ? Cfare Esat Pashe?
Ky eshte Edvin Rama.
Hapni syte sa nuk eshte vone , nga Prishtina ne Tirane.j.j