Kourtney Kardashian ka festuar ditëlindjen e saj të 40-të. Ajo ka shijuar një torte derisa gjatë kësaj parti janë harxhuar shumë shishe me Tequila, kurse në të kanë kënduar edhe Robin Thicke dhe Sia

Party për ditëlindjen e saj është mbajtur në villen e Kris Jenner në Beverly Hills dhe është përcjellur edhe nga familja, përfshirë ish të dashurin e Kourtney, Scott Disick.