Një aksident automobilistik ka ndodhur para pak çastesh në Orikum të Vlorës.

Një autobus është përplasur me një automjet dhe si pasojë e aksidentit ka mbetur i lënduar drejtuesi i automjetit.

Burimet paraprake bëjnë me dije se shkak i aksidentit ka qenë pakujdesia dhe shpejtësia e lartë.

Shoferi i automjetit është dërguar me urgjencë në Spitalin Rajonal të Vlorës për të marrë mjekimin e nevojshëm. (Lexo.al)