Kryeministri Rama ka vijuar me turin në “Bashkite qe duam”, teksa paraditen e sotme është ndalur në Pustec.

Militantët e PD-së dhe LSI janë mbledhur për t’i bllokuar rrugën kryeministrit Rama që po kthehet nga Pusteci për takimin për të prezantuar kandidatin në Pogradec. Të pranishëm janë edhe ish-deputetët Klevis Balliu, Ervin Salianji, Endri Brahimllari dhe simpatizantë të tjerë të opozitës.

Siç duket, tre ish deputetët janë “të ngarkuarit” e opozitës këto dite fushate për të shkaktuar kaos në takime si dhe per të tentuar prishjen e tyre.

Ajo që vlen te permendet është fakti se kryeministri Rama, vijon i qetë me planin elektoral.