Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ndodhet ditën e sotme në Berlin për një vizitë zyrtare. Ajo do të pritet nga ministrja homologe e gjermanisë, Ursula Von der Leyen.

Pjesë e diskutimit pritet të jenë marrëdhënia mes dy vendeve në fushën e mbrojtjes, sigurisë si dhe situata aktuale në Shqipëri.

Pas takimit, dy ministret do të mbajnë një deklaratë për mediat.