Mediat franceze shkruajnë sot se mbrojtësi i Liverpoolit, Alberto Morena, mund të kalojë në Marseille. Sipas Le 10 Sport, Alberto Morena nuk është duke u ngutur edhe pse skuadra e Ligue 1 është duke e kërkuar atë.

Spanjolli ka pasur kohë të kufizuar të lojës së tij në Anfield këtë sezon dhe është lidhur me një largim nga Merseyside. Megjithatë, alo i majtë duket se nuk është shumë i shqetësuar për këtë, derisa Marseille po kërkon zëvendësim për Jordan Amavin e larguar.