Kandidati për kryetar i Bashkisë së Këlcyrës, Hazbi Kasaj ka bërë bujë me deklaratat e tij dhe një ndër to është: “Të gjithë ata meshkuj që kapin femrat me zor, unë propozoj që të dalë ligji dhe t’u pritet deri në kercell”.

“Me këto që u prenë çfarë do të bëhet? Për çfarë do të përdoren?”, e pyeti Belinda, Kasajn. “Ato do t’i hajë macja ose pulat”, u përgjigj kandidati duke shkaktuar shumë të qeshura, shkruan Xing.al.

“Mund të largohem të lutem?”, u shpreh Belinda e vënë në siklet pas kësaj deklarate të Kasajt.