Asnjëherë s’ka qenë më e thjesht! Vetëm dy përbërës duhen për t’i hequr rrudhat

Me kalimin e viteve, lëkura dhe elementet natyrale fillojnë ta humbin elasticitetin që e kanë. Por, fatmirësisht këta dy përbërës mund ta luftojnë dukurinë e rrudhave dhe lëkurës së varur.

Kjo recetë ndihmon në ngushtimin e lëkurës dhe iu jep pamje më të re, transmeton Telegrafi.

Përbërësit: Kastravec dhe të bardhë të vesë

Preni kastravecin në dy pjesë dhe njërës gjysmë hiqjani lëvoren. Gjysmën e qëruar të kastravecit prijeni në copa të vogla, jo më të mëdha se dy centimetra secila.

Këto copëza futni në blender dhe përzieni për dy minuta në shpejtësi mesatare.

Hapi tjetër, lëngun e fituar vendoseni në një tas dhe pastaj shtojani të bardhët e vezës.

Përzieni ato dhe produktin e fituar aplikojeni në pjesën e trupit ku ka më shumë rrudha apo ku lëkura është e varur.

Lëreni ashtu për 15 minuta dhe pastaj pastrojeni me ujë të ftohët.

Rekomandohet që produkti të përdoret të paktën dy herë në javë për rezultatet më të mira.j.j