Një maskër e vërtetë ka ndodhur pasditen e kësaj të premteje në Vlorë.

Në fshatin Resulaj të bashkisë Selenicë ka pasur të shtëna me armë zjarri nga ku kanë mbetur të vdekur 8 persona.

Ngjarja ka ndodhur pas një konflikti. Burime nga policia bejne me dije se autori i masakrës eshte nje 24 vjecar i identifikuar si Ritvan Zykaj. Forcat speciale jane vene ne ndjekje te tij.

Ndërkohë që 24 vjeçari po kërkohet nga forcat speciale, ai hyn online në facebook dhe replikon me ndjekësit, më një fjalor krejtësisht banal.