Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka përshëndetur kancelaren Angela Merkel për punën e saj si udhëheqëse e Gjermanisë. “Ne shqiptarët i jemi mirënjohës zonjës Merkel si kancelarja që inicijoi në vitin 2014,” shkruan Balla në Facebook.

Postimi i plotë

DANKE ANGELA MERKEL

Angela Merkel largohet nga drejtimi i CDU pas 18 vitesh, ndër të cilat 13 vite e në vazhdim Kancelare e Gjermanisë. Prej sot drejtimin e CDU e mori Annegret Kramp-Karrenbauer.

Ne shqiptarët i jemi mirënjohës zonjës Merkel si kancelarja që inicijoi në vitin 2014 Procesin e Berlinit për vendet e Ballkanit Perëndimor dhe që mbështet fuqimisht aspiratën tonë për integrim Europian.

DANKE ANGELA MERKELAngela Merkel largohet nga drejtimi i CDU pas 18 vitesh, ndër të cilat 13 vite e në vazhdim Kancelare e Gjermanisë. Prej sot drejtimin e CDU e mori Annegret Kramp-Karrenbauer. Ne shqiptarët i jemi mirënjohës zonjës Merkel si kancelarja që inicijoi në vitin 2014 Procesin e Berlinit për vendet e Ballkanit Perëndimor dhe që mbështet fuqimisht aspiratën tonë për integrim Europian.🇦🇱🇩🇪🇪🇺

Gepostet von Taulant Balla – Faqja Zyrtare am Freitag, 7. Dezember 2018