KQZ ju ka dhënë mandatin katër kandidatëve nga listat e PS, të cilët zëvendësojnë deputetët që u larguan nga Parlamenti për të garuar për kryetarë bashkie në zgjedhjet lokale të qershorit.

4 deputetët e rinj të PS do të betohen nesër në kuvend dhe ata janë:

Kryetari i FRESSH, Eljo Hysko, i cili mori mandatin e Rakip Sulit që kandidon për bashkinë e Kamëzs

Adriana Jaku zë vendin e Pjerin Ndreut që kandidon në Lezhë,

Florenc Spaho zëvendëson Nuri Belbën, i cili kandidon në Prrenjas

Ardit Konomi futet do futet në Kuvend në vend Ilir Xhakollit që do të garojë për Pogradecin.