Shorti i Champions League, hedhur në Nion të Zvicrës, ka shmangur përplasjet e favoritëve kryesorë.

Juventusi ka pasur fat, pasi do të përballet me Ajaksin, që megjithëse eleminoi Real Madrid, shihet si një kundërshtar i lehtë për italianët.

Ndërsa Barcelona do të ndeshet me Mançester Junaited.

Dy çiftet e tjera janë Liverpul-Porto dhe derbi britanik, Totenham-Siti.

Ndërkohë, gjysëmfinalet pritet të jenë të zjarrta.

Sipas shortit, fituesja e Ajaks-Juventus do të ndeshet me fituesin e Totenham-Siti, ndërsa fituesja e Liverpul-Porto do të ndeshet me fituesen e Barcelona-Junaited.

Shorti

Ajaks-Juventus

Liverpul-Porto

Totenham-Mançester Siti

Barcelona-Mançester Junaited