Ndonjëherë astrologjia na ndihmon në raportet tona me njerëzit përreth. Duke ditur shenjën e tyre të zodiakut, mësoni disa gjëra më shumë për ta në mënyrë që të mbani raporte të mira. Që mos të nxisni konflikte.

Ja çfarë nuk duhet të bëni kurrë me secilën prej tyre:

Dashi: Mos u përpiqni ta ndaloni për të arritur qëllimet e tyre., Demi: Mos i ushtroni presion për të marrë vendime të rëndësishme, Binjakët: Mos u ankoni gjatë gjithë kohës me ta, Gaforrja: Mos i merrni për të mirëqënë mirësinë e tyre

Luani: Mos flisni keq prapa shpinës së tyre, Virgjëresha: Mos u tregoni arrogant dhe të paarsyeshëm me ta, Peshorja: Mos merrni avantazhe nga dashamirësia e tyre, Akrepi: Kurrë mos e gënjeni një Akrep. Kurrë!

Shigjetari: Mos u përpiqni t’i kufizoni lirinë, Bricjapi: Mos i demoralizoni kurrë, Ujori: Mos u tregoni shumë të ngjitur me ta, Peshqit: Mos u tregoni të shtirur me ta