Monika Kryemadhi tha sot se ka dështuar qeveria e ‘Rilindjes’, por jo socialistët.

Deklaratat e Kryemadhit erdhën nga Kamza pasditen e së premtes, ku u shpreh se qeveria po u merr paratë qytetarëve.

Ajo u bëri thirrje banorëve të Kamzës të bashkohen në protestë pasi Edi Rama po u merr paratë.

“Kjo qeveri është gjakpirëse sepse po iu prish shtëpitë shqiptarëve dhe kërkon t’ua marrë edhe paratë më pas. Qeveria do t’ju marrë lekët edhe pse ju dëmton” – tha kreu i LSI.

“Ne përballemi çdo ditë me problemet e njerëzve. Përditë po shohim varfërinë që po i vret shpresën fëmijëve shqiptarë” – tha ajo.

Kjo është hera e dytë brenda pak javësh që Monika Kryemadhi shkon në Kamëz.