Moderatorja Aulona Musta ka postuar një set fotosh nërrjetet sociale por si gjithmonë komentuesit janë kritikë ndaj saj duke u kapur me detajet. Një ndjekëse nuk e ka përmbajtur veten, teksa i shkruan moderatores se është për tek semafori. “Ti veç femër nuk je … dhe mbi të gjitha nuk mund të them mami .. çfarë edukate do i japësh vajzës tiii .. tiii je për te semafori o lal,”– shkruan komentuesja në rrjete sociale.

Por i menjëherëshëm ka qënë reagimi i Aulonës.“Fakti që ke ëndërruar gjithë jetën të punosh te semafori për vete, por u detyrove të martoheshe e  lindje fëmijë në moshë të re dhe tani je e dëshpëruar, nuk do të thotë që të gjithë e kanë këtë dëshirë, o lal!

Imagjino që po rrit dy djem kjo qenia këtu…imagjino çfarë trajtimi do t’i bëjnë vajzave, duke patur shembullin e kësaj nëne! Kushedi të shkretën e ka rrahur burri ose vjehrra që në mëngjes dhe vjen më shfryhet mua…,”- i përgjigjet Aulona Musta komentueses. (Tema)