I ftuar në emisionin ‘Zonë e Lirë’, kryeministri Rama tregoi emrat e tjerë të ministrave të cilët kanë punuar pa certifikatën e sigurisë.Sipas Ramës edhe ish-ministrja e LSI, Klajda Gjosha si dhe ish ministri Edmond Panariti kanë punuar pa certifikatë sigurie. Ndër të tjera Rama ka zbuluar të tjera detaje për të cilat Meta nuk ka folur.

Sipas Ramës, Presidenti ka marrë çdo informacion nga shërbimet e huaja dhe i ka të gjitha mbi tryezë, ku vërtetohet që Cakaj ka një figurë 100% të pastër.