GRAF5718. MADRID, 07/01/2019.- El presidente del Real Madrid, Florentino Pérez, durante su intervención en el acto de presentación de Brahim Díaz como nuevo jugador del primer equipo, esta mañana en el palco de honor del estadio Santiago Bernabéu EFE/ Rodrigo Jimenez

Sot u publikua lista me 200 njerëzit më të pasur në Spanjë dhe disa nga figurat e futbollit spanjoll radhitën mjaft lart në këtë listë. Lista i grumbullon plot 51 miliarderë dhe së bashku ata i posedojnë 231,488 miliardë euro. Ky është edicioni i 13-të që publikohet kjo listë nga revistë spanjolle, El Mundo. Listën e kryesor themeluesi i kompanisë Inditex, Amancio Ortega, i cili besohet se i ka 50.4 miliardë euro. Megjithatë, në këtë listë ka edhe njerëz të cilët janë të përfshirë në botën e futbollit dhe këta janë pesë prej më të pasurve: Florentino Perez, presidenti i Real Madridit:

1.2 miliard euro Fernando Roig, presidenti i Villarealit: 930 milionë euro Miguel Angel Gil Marin, drejtori ekzekutiv i Atletico Madridit: 240 milionë euro Jaume Roures, drejtori ekzekutiv i televizionit sportiv Mediapro: 230 milionë euro Enrique Cerezo, presidenti i Atletico Madridit: 230 milionë euro