Perfomanca gjatë sezonin që u mbyll ka qenë e jashtëzakonshme për Nicolo Zaniolon, duke bërë që klube të njohura të shfaqnin interes. Juventus dhe Tottenham e kishin talentin 20-vjeçarë të Romës në objektivat e tyre për sezonin e ardhshëm.

“Zonja e Vjetër” e do në Torino me çdo kusht 20-vjeçarin por Tottenham ka bërë një ofertë konkrete për të, me 23 milionë euro dhe kartonin e Toby Alderëeireld. Kampionët e Italisë ofrojnë më pak, por kanë një “as nën mëngë”.

Dëshira e të riut është të qëndrojë në Itali, pavarësisht se oferta e anglezëve është më e bollshme në aspektin financiar. Lojtari i kombëtares italiane U-21 kërkon të vazhdojë sërish në Seria A, një kampionat që e njeh mirë.